W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 

W sobotę o godz. 18.30 Nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, w czasie której modlimy się na różańcu.

 

W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą wigilijną w sobotę o godz. 19.00.

 

15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920, zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, a dla najmłodszych sierpniowy numer Stasia.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwity dzielnicy Dzielnicy II i III. Sprzątały panie: Elżbieta Kwarciak, Anna Tarabuła, Małgorzata Szeliga, Barbara Lelito, Justyna Tatar. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Podlesie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;

– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;

– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), kapłan, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów na każdy dzień.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz