W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

W sobotę o godz. 18.30 Nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, w czasie której modlimy się na różańcu.

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwity dzielnicy Dzielnicy Podlesie. Sprzątały panie: Natalia Scherer, Anna Pająk, Maria Warchoł, Sabina Rucka, Zofia Lech, Monika Jaros, Halina Jaros, Marta Lelito, Wiesława Lelito. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam Dzielnicy Podbagnie.

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów na każdy dzień.