We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył mu w posłudze.

 

W środę zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed poranną mszą św. i popołudniu od godz. 17.30. Do chorych zgłoszonych w zakrystii pójdę od godz. 8.00.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela i dla najmłodszych lipcowy numer STASIA.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwity dzielnicy Piaski. Sprzątały panie: Halina Adamska, Teresa Basza, Zofia Klimara, Józefa Wierzba, Małgorzata Wanat, Ewelina Kaszuba, Bogusława Mucha, Iwona Drabiec, Alicja Nędza, Antonina Nędza, Jolanta Mazurek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzam dzielnicy Kościelna. Chciałbym też złożyć podziękowania za dar na kwiaty Jubilatom z poza naszej parafii, których życzeniem było przystrojenie naszego kościoła na tą niedzielę przez naszego Pana Kościelnego. Bóg zapłać za niezwykle hojny dar i Bóg zapłać za piękną dekorację.

 

8 lipca w naszej parafii zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce przy Straży Pożarnej 8 lipca do godz. 10.00 – o tej godzinie sprzęt zostanie już odebrany. Przychody z akcji przeznaczone są na wsparcie Polskich Misjonarzy oraz naszych rodaków na wschodzie: Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie.

 

Po mszy św. będzie można złożyć datek dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Zbiórkę przed kościołem przeprowadzają dziewczyny z grupy Dzieci Maryi.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

– we wtorek 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;

– w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz