Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.

 

Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o 18.30, a w niedziele 0 15.00. Oktawę zakończymy w czwartek poświęceniem wianków.

 

W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30

 

W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17.00 msza św. w kaplicy na Małym Mętkowie w intencji mieszkańców.

 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: dzielnicom przygotowującym ołtarze, Strażakom za zabezpieczenie trasy, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, liturgicznej służbie ołtarza, Dzieciom Maryi, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym na dzwoneczkach, asystom sztandarów, chorągwi, feretronów, baldachimu, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

 

Rocznicę Pierwszej Komunii św. będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę na dodatkowej mszy św. o godz. 12.00.

 

W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 15.30 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty dzielnicy Podbagnie. Sprzątały panie: Katarzyna Jurczyk, Wiesława Piwowarczyk, Magdalena Nędzkowska, Kazimiera Berny, Monika Pająk, Angelina Suter. W tym tygodniu w sobotę o sprzątanie w kościele proszę dzielnicę Wiślana.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz