Drodzy Bracia i Siostry!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzę.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II w Krakowie.

Od tego tygodnia msze święte wieczorne w dni powszednie odprawiane będą o godz. 19.00.

W środę nowenna do MB Nieustającej pomocy o godz. 18.45.

Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela i dla najmłodszych STAŚ.

Bóg zapłać za porządki w kościele i wokół kościoła Dzielnicy Piaski i Kasperczyków, sprzątali: Józefa Wierzba, Natalia Olszowik, Alicja Nędza, Barbara Parzymięso, Teresa Janda, Zofia Klimara, Jadwiga Kusior, Bogusława Mucha, Elżbieta Fuczek.

W tym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 o sprzątanie kościoła bardzo proszę  Dzielnicę Kościelna.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz