W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

 

W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W tym dniu tradycyjnie w Kościele wiele osób podejmuje Duchową Adopcję. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku zagrożonemu aborcją, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcam, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne. Szczegóły w folderach wyłożonych obok gazet. Tam też deklaracje z codzienną modlitwą. Jeżeli ktoś podejmie tę modlitwę, to może część do tego przeznaczoną złożyć na ołtarzu przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

 

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na wszystkich mszach świętych. Zgodnie z zaleceniami ks. Arcybiskupa nie będzie uroczystej procesji z palmami o godz. 10.30. w związku z tym jesteśmy zmuszeni odwołać konkurs na najpiękniejszą palmę.

 

Zbliża się Wielkanoc, zachęcam więc do skorzystania z sakramentu spowiedzi. W tym tygodniu okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą poranną, a przed wieczorną mszą św. spowiedź od godz. 16.00. Bardzo proszę wszystkich, aby nie doszło do takiej sytuacji, że drugie z kolei Święta Wielkanocne przeżywać będziemy nie pojednani z Panem Bogiem.

Co prawda mamy duże obostrzenia, jednak w kościołach nic się nie zmieniło, dlatego zachęcam do uczestnictwa w liturgii i przyjmowaniu sakramentów świętych.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne. Parafia od każdego baranka odprowadza do Caritas 6zł.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła dzielnicom Podbagnie i Wiślana. Sprzątali: Kazimiera Berny, Władysława Kosowska, Magdalena Nędzkowska, Ewelina Wanat, Aneta Opyd, Małgorzata Zmarzły, Małgorzata Olszowik, Edward Pająk, Tomasz Suter, Maria Kosowska, Stanisław Kosowski, Jolanta Szala, Adela Wierzba.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz