Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

Ponownie przeżywamy ten czas w obostrzeniach sanitarnych. W naszym kościele może jednocześnie modlić się 30 osób. Tym bardziej proszę, aby nawiedzać Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii w ciągu dnia. Jeżeli będzie ładna pogoda możemy w liturgii uczestniczyć w ogrodzie przykościelnym.

 

Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną Wielką Sobotę. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

 

W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

 

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Z racji limitów wiernych w kościele będą odprawione dwie msze św. o godz. 17.00 i 19.00. po tej mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy.

 

Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00. Zachęcam do indywidualnego odprawienia drogi krzyżowej w ciągu dnia. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00, po której nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Grobu.  Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 

Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00. Święcenie pokarmów przed kościołem co pół godziny od 9.00 do 13.00.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00 Zabierzmy na nią świece. Na zakończenie procesja rezurekcyjna.

 

Pamiętajmy o spowiedzi. W tym tygodniu w poniedziałek i środę spowiedź od godz. 15.30. W Wielki Piątek od godz. 8.00 do 10.00.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby kościoła. W tym miesiącu zebraliśmy 4500 zł.

 

Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w środę o godz. 9.00 Dzielnicę Kasperczyków i Piaski.

 

 

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz