W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

 

W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. To dzień modlitw w intencji mężczyzn. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Tego dnia opiece św. Józefa zawierzamy również nasze rodziny.  Na wieczornej mszy św. dokonamy aktu oddania naszych rodzin i wszystkich parafian opiece św. Józefa i poświęcimy figurę ofiarowaną do naszego kościoła. Dziękuję ofiarodawcom i dziękuję p. Wiesławowi Kuchcie za wykonanie postumentu, na którym będzie ustawiona figura i p. Olszowikowi za drewno. Pamiętajmy, że przeżywamy rok św. Józefa w czasie którego możemy zyskać wiele łask i dostąpić odpustów spełniając przepisane warunki.

 

Od 19 do 25 marca będziemy przeżywać tydzień modlitw w intencji ochrony życia. Darmowe materiały z planem modlitw na cały tydzień wystawione są obok gazet. Modlitwa zakończy się 25 marca czyli w Uroczystość Zwiastowania NMP kiedy będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje z codzienną modlitwą również wystawione za ławkami.

 

We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny z załączonym magnesem ze św. Józefem oraz Niedziela.

 

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne. Parafia od każdego baranka odprowadza do Caritas 6zł.

 

W sobotę o porządki w kościele proszę dzielnicę Podbagnie i Wiślana.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz