W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

Również w środę zapraszam do kościoła wszystkie Dzieci Maryi na dodatkową mszę św. o godz. 18.00.

 

We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

 

Zapraszam do korzystania ze spowiedzi św., tak byśmy wszyscy przystąpili w Wielkim Poście do sakramentu pojednania.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do nabycia.

 

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne. Parafia od każdego baranka odprowadza do Caritas 6zł.

 

Jeżeli nie pogorszy się sytuacja epidemiczna, w Niedzielę Palmową po mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę tradycyjną. Serdecznie zapraszam zwłaszcza wszystkie dzieci.

 

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w ubiegłym miesiącu na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i remontowe. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Na cele remontowe zebraliśmy w 5150 zł.  

 

W ostatnim miesiącu w ogrodzie stanął blaszak drewnopodobny – 7200zł, zakupiliśmy baner z Panem Jezusem cierpiącym, do kościoła została ufundowana figura św. Józefa, którą poświęcimy w dniu jego święta. Z płatności największe kwoty to gaz – 1600 zł, prąd Konerg 250zł., Tauron – 720zł.

Podpisałem wniosek o dotację do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na remont zakrystii na kwotę 128 tyś. zł.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podlesie. Sprzątały panie: Monika Jaros, Zofia Lech, Sabina Rucka, Wiesława Lelito. Następne sprzątanie będzie za dwa tygodnie.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz