W środę o godz. 16.30 zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Na mszę św. i krótkie spotkanie zapraszam uczniów kl. VIII. Obecność obowiązkowa.

 

W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. O godz. 17.00 na dodatkowej mszy św. w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych i podeszłych wiekiem z naszej parafii. W czasie mszy św. udzielę sakramentu namaszczenia chorych, a na zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualne błogosławieństwo. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 10.30 i trwać będzie do 15.30.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Bębenki. Sprzątali: Bogusława Podlipska, Mariusz Podlipski, Halina Ptasińska, Bogusława Bogacz, Adam Kosowski, Krzysztof Firek, Bożena Firek. W tym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 o porządki w kościele proszę dzielnicę Wilczak.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 W tym tygodniu patronuje nam:

 

w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz