Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszki za ławkami z napisem „jałmużna”.

 

Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Przed Mszami Świętymi wieczornymi będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

 

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30, o godz. 17.00 zapraszam uczniów kl. VIII na mszę św. i spotkanie.

 

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

 

We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Bardzo proszę, aby w tvh nabożeństwach uczestniczyły dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i przygotowujący się do bierzmowania kl. VI, VII, VIII. Bardzo też proszę aby ci uczniowie powrócili na msze św. niedzielne.

 

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy. Spowiedź rano przed mszą św. i popołudniu od godz. 15.00 do 16.30.

 

Do chorych zgłoszonych wcześniej w zakrystii pójdę w piątek od

godz. 8.00.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela i marcowy numer Stasia. Zachęcam do nabycia.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy II i III. Sprzątały panie: Małgorzata Szeliga, Barbara Lelito, Justyna Tatar, Irena Wierzba, Anna Tarabuła, Elżbieta Kwarciak, Klaudia Bogacz, Anna Bogacz, Grażyna Wierzbic. W tym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 o porządki w kościele proszę Dzielnicę Podlesie.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

 

w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.