We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.

Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do nabycia.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy I. Sprzątały panie: Zofia Osadzińska, Danuta Makusiewicz, Barbara Paliwoda, Agnieszka Sarna. W tym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 o porządki w kościele proszę Dzielnicę II i III.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz