Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

 

W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Babcie i dziadków zapraszam na środową nowennę do MB Nieustającej Pomocy, w czasie której będziemy wypraszać dla nich potrzebne łaski.

 

Na dodatkowej mszy św. o godz. 18.00 spotykamy się we wspólnocie rodzin z poszczególnych ulic. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy według ustalonego porządku.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Piaski. Sprzątały panie: Bogusława Mucha, Alicja Nędza, Jolanta Mazurek, Teresa Basza, Zofia Klimara, Jadwiga Kusior, Antonina Nędza, Józefa Wierzba, Iwona Drabiec. W tym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 o porządki w kościele proszę dzielnicę Kościelna.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

 

czwartek 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz