Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas.

 

W ten wyjątkowy czas zapraszam na czuwanie przy żłóbku. Codziennie pół godziny przed mszą św. zapraszam szczególnie rodziców z dziećmi.

 

Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszam o godz. 16.30 na Nieszpory, a o 17.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

 

W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

 

Możliwość odwiedzin chorych w piątek 8 stycznia. Proszę o wcześniejsze zgłaszanie w zakrystii tych osób.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

W tym  roku, ze względu na stan zagrożenia epidemicznego,  nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej

Zamiast kolędy zapraszam Parafian z poszczególnych rejonów na Mszę Świętą w Waszej intencji o g.18.00. Przynieście wodę, którą poświęcimy dla pokropienia mieszkania. Po powrocie do domu spotkajcie się na wspólnej rodzinnej modlitwie. Grafik kolędowych spotkań rodzin w naszej świątyni można zabrać  ze stolika w przedsionku kościoła. Jednocześnie – jak to zapowiadałem – są możliwe odwiedziny kolędowe z błogosławieństwem domu na prośbę rodziny zgłoszoną w zakrystii w tym tygodniu.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podlesie i Podbagnie. Sprzątały panie: Aneta Opyd, Monika Jaros, Sabina Rucka, Zofia Lech, Marta Lelito, Małgorzata Zmarzło, Władysława Kosowska, Maria Kosowska, Kazimiera Berny. W tym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 o porządki w kościele proszę dzielnicę Wiślana.

 

Pragnę też bardzo serdecznie podziękować naszemu Leśniczemu – p. Zbigniewowi Kumali za ofiarowane choinki do kościoła, panom Tadeuszowi Lizoniowi i Kazimierzowi Sarnie za ich przywiezienie. Panu Konradowi Szafranowi za ustawianie i nabijanie choinek. Dziękuję ofiarodawcy za 1200 zł. z przeznaczeniem na nowe figurki do szopki. Nade wszystko pragnę podziękować naszemu Kościelnemu Mateuszowi za nową szopkę – to trud kilku tygodni prac i kilku nieprzespanych nocy przed Bożym Narodzeniem poświęconych na dekorację kościoła i składanie szopki. Z pieniędzy parafialnych zakupiliśmy Aniołka, baner z niebem, sztuczny mech i kilkadziesiąt metrów przewodu elektrycznego na przedłużacze.

 

Na ten szczególny tydzień, pożegnania starego i powitania nowego roku,  życzę, byście znaleźli czas na głębszą refleksję i z nową nadzieją wkroczyli w kolejny rok.

 

W tym tygodniu patronują nam:

poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

sobota 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz