W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

 

Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana.

 

Bardzo proszę o skorzystanie z sakramentu spowiedzi. W tym roku zgodnie z sugestią Kurii Metropolitalnej nie będzie jednej zbiorowej spowiedzi adwentowej. Możliwość do spowiedzi jest pół godziny przed każdą mszą świętą. Bardzo proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

 

W Adwencie codziennie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci.

 

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 16.30. 

 

W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

 

W zakrystii u p. kościelnego można nabyć opłatki na stół wigilijny. Są też świece Caritasu. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy I. Sprzątały panie: Ewa Olszowik, Barbara Paliwoda, Agnieszka Sarna, Zofia Osadzińska, Danuta Makusiewicz. W tym tygodniu bardzo proszę o porządki w kościele Dzielnicę II i III.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

 

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz