Dzisiaj gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze dzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Bieda Głód Wirus, gdzie celem jest pomoc najbiedniejszym, z krajów Trzeciego Świata, którzy cierpią głód z powodu COVID-19. 

 

Dziś błogosławimy opłatki na stół wigilijny. W tym roku można je nabyć w zakrystii u p. kościelnego.

 

W Adwencie codziennie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci.

 

W poniedziałek na mszy św. o godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone medaliki.

Również w poniedziałek na wieczornej mszy św. będą modlić się Dzieci Maryi. Odnowimy nasze oddanie się Maryi Niepokalanej i odbędzie się obrzęd nałożenia Cudownego Medalika.

 

We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 16.30. 

 

W zakrystii można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 

Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty dzielnicy Wilczak. W tym tygodniu bardzo proszę o porządki w kościele Dzielnicę I.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz