Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Ten dzień ma nam przypomnieć, abyśmy otwierali nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączali się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

 

W środę tradycyjnie o godz. 16.30 gromadzimy się w naszym kościele na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

 

Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu w wypominkach przed wieczorną mszą św.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kościelna. Sprzątały panie: Halina Sędzielarz, Władysława Zborowska, Władysława Michniak, Zofia Pająk, Grażyna Bębenek. W przyszłym tygodniu o porządki w kościele proszę Dzielnicę Do Bębenek.

 

Zachęcam do nabycia Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 

Bóg zapłać wszystkim pamiętającym o potrzebach kościoła.

 

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

wtorek – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.

środa – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

piątek – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

sobota – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty

Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana

Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz