Ponownie zostały wprowadzone ograniczenia co do liczby wiernych w kościele w czasie nabożeństw. W naszym kościele to 30 osób. Bardzo proszę, aby wszyscy włączyli się w modlitwę niedzielną poprzez środki masowego przekazu.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania na razie ma zawieszone podpisywanie indeksów.

 

Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

 

W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.

Podczas nowenny o godz. 16.30 w ręce Pani naszych losów złożymy nasze osobiste sprawy, ale także te związane z naszą Ojczyzną.

 

Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu w wypominkach przed wieczorną mszą św.

 

Bóg zapłać za sprzątanie, grabienie liści i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kasperczyków i Piaski. Pracowali: Zofia Klimara, Józefa Kosowska, Teresa Basza, Bogusława Mucha, Barbara Parzymięso, Jadwiga Kusior, Anna Cygan, Stanisława Cudak, Justyna Migas, Władysława Lichota, Natalia Olszowik. Za wywiezienie liści dziękuję Justynie i Łukaszowi Migas oraz janowi Cyganowi. W przyszłym tygodniu o porządki w kościele proszę Dzielnicę Kościelna.

 

Zachęcam do nabycia Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 

Bóg zapłać wszystkim pamiętającym o potrzebach kościoła.

 

Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).

 

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 9 XI – poświęcenie bazyliki Laterańskiej
  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
  • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim.
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizma66tyków na Kresach Wschodnich.
  • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz