Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

W środę podczas nowenny o godz. 16.30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

 

Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu w wypominkach przed wieczorną mszą św.

 

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Do Bębenek. Sprzątały panie: Stanisława Handzlik, Bogusława Pająk, Zofia Jaros, Janina Jarczyk, Józefa Paliwoda (ul. Świerkowa). W przyszłym tygodniu o porządki w kościele proszę Dzielnicę Bębenki.

 

Zachęcam do nabycia Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 

Bóg zapłać wszystkim pamiętającym o potrzebach kościoła. Dziękuję Dzielnicy Kościelna za ofiarowane 400 zł. na cele renowacyjne kościoła.

 

W tym tygodniu zamontowaliśmy ogrzewanie ławek. Kościół został podzielony na 4 sektory, tak aby w dni powszednie można było zaoszczędzić energii. W tygodniu będą ogrzewane ławki z pierwszego sektora, dlatego bardzo proszę korzystać z ogrzewania w tej części, natomiast na mszach św. w których uczestniczy więcej osób będą grzały wszystkie ławki. Ogrzewanie jest demontowane na lato, pokrowce będą prane, bardzo proszę o ich szanowanie.

Dodatkowo ogrzewanie zostało zamontowane na ławkach w prezbiterium, przy organach, w konfesjonale oraz na ołtarzu mszalnym.

Przy tej okazji jeszcze raz chciałbym podziękować za renowacje ławek panom: Wiesławowi Kuchcie, Zbigniewowi Kuchcie, Piotrowi Glistakowi, Jarosławowi Mucha, Wojciechowi Kuchcie, Piotrowi Nędza, Krzysztofowi Nędzkowskiemu. Dziękuję również panu Olszowikowi i panom z Tartaku za transport.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

poniedziałek – Św. Klemens I – papież i męczennik

 

wtorek             – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy

   zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

 

środa             – Św. Katarzyna Aleksandryjska, dziewica i męczennica

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz