W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Dzisiaj też swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Przed kościołem młodzież przeprowadza zbiórkę pieniędzy na ten cel.

 

W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na różaniec i nowennę do MB Nieustającej Pomocy w intencji nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników oświaty w naszej szkole.

 

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 16.30 a w niedziele o 15.00.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy II i III. Sprzątało 8 pań. W przyszłym tygodniu o porządki w kościele proszę Dzielnicę Podlesie.

 

W tym tygodniu udało nam się zrobić wylewkę pod budynek gospodarczy. Bardzo dziękuję panom: Janowi Jarosowi, Janowi Pająkowi i Mieczysławowi Nędza za kilka dni poświęconych na prace przy plebanii.

 

Za ławkami do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Wypominki roczne i listopadowe można składać w zakrystii.

 

Wszystkich jubilatów i solenizantów naszej parafii polecam opiece Matki Bożej Różańcowej i Świętych Patronów.

 

 

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

wtorek              – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia

wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.

czwartek          – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor

Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.

piątek              – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego,

księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

sobota              – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń

św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz