1. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 16.30 a w niedziele o 15.00. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza.

 

  1. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszam na wspólnotową modlitwę.

 

  1. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

 

  1. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.

 

  1. W sobotę spotkanie Dzieci Maryi o godz. 11.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na cele renowacyjne naszej parafii oraz te wpłacane na konto parafii.

 

  1. Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy I. Sprzątały panie: Władysława Bąba, Zofia Osadzińska, Barbara Paliwoda, Agnieszka Sarna. W przyszłym tygodniu o porządki w kościele proszę Dzielnicę II i III.

 

  1. Za ławkami do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

 

  1. Wszystkich jubilatów i solenizantów naszej parafii polecam opiece Matki Bożej Różańcowej i Świętych Patronów.

 

  

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz