Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.

W kalendarzu liturgicznym w dniu dzisiejszym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. W naszym kościele w dni powszednie różaniec o godz. 16.30, a w niedziele o 15.00.

W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy w tym dniu za dar papieża Polaka, który jest dla nas drogowskazem w drodze do świętości.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podlesie. Sprzątały panie Marta Lelito i Wiesława Lelito. W przyszłym tygodniu o porządki w kościele proszę Dzielnicę Podbagnie.

Zachęcam do nabycia Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Wypominki roczne i listopadowe można składać w zakrystii.