W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.

 

Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.

 

Duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar jaki jest odpust zupełny. Na czas pandemii zmieniły się przepisy dotyczące jego uzyskania. Można go zyskać przez cały listopad.

 

W środę podczas nowenny o godz. 16.30 nasze modlitwy kierujemy ku Matce Bożej. Powierzajmy Jej wstawiennictwu tych, którzy od nas odeszli do wieczności, oraz tych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg powoła wkrótce do siebie.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas Mszy Świętej o godz. 7.00. Zgodnie z zaleceniami ks. Arcybiskupa bardzo proszę, aby zgłaszać w zakrystii chęć odwiedzin z sakramentami św. u chorych i seniorów naszej wspólnoty. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele pół godz. przed poranną mszą św. oraz od godz. 15.00.

Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 oraz w niedziele o godz. 15.00.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Wiślana. Sprzątały panie: Krystyna Szafran, Danuta Tuczek, Barbara Wierzbic, Jolanta Szala. W przyszłym tygodniu o porządki w kościele proszę Dzielnicę Kasperczyków.

 

Zachęcam do nabycia Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 

Bóg zapłać wszystkim pamiętającym o potrzebach kościoła.

 

Wypominki roczne i listopadowe można składać w zakrystii.

 

 

W tym tygodniu patronujE nam:

  • 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz