Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Można skorzystać ze wspólnoty Dzieci Maryi czy Liturgicznej Służby Ołtarz. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

 

W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Polecajmy również Panu Bogu naszego Kościelnego w dniu imienin

 

W środę liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Przed Mszą Świętą spotykamy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, aby wypraszać potrzebne nam łaski.

 

W środę na mszę św. wieczorną zapraszam uczniów kl. 7 i 8 przygotowujących się do bierzmowania.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Bębenki oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za porządki w ogrodzie kościelnym i piękne przystrojenie kościoła. Bóg zapłać za dar ołtarza, który pokrywał koszty wymiany reflektorów w prezbiterium. W tym tygodniu proszę o porządki w sobotę o godz. 8.00 dzielnicę Wilczak.

 

Dzisiaj III niedziela miesiąca. Pamiętamy o potrzebach renowacyjnych parafii. Bóg zapłać za składane na tacę i wpłacane na konto parafii ofiary.

 

W sobotę w Babicach o godz. 10.00 pięciu naszych ministrantów zostanie pobłogosławionych do sprawowania posługi lektora.

Również w sobotę o godz. 11.30 spotkanie Dzieci Maryi.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela.

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz