Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas wystawienia Najśw. Sakramentu w nadchodzącym tygodniu, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i dziadków do wspólnej modlitwy.

 

Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Do Bębenek. Sprzątały panie: Danuta Ziajka, Zofia Jaros, Józefa Paliwoda, Janina Jarczyk, Bogumiła Pająk, Marika Noworyta, Stanisława Zborowska. W tym tygodniu proszę o porządki w sobotę o godz. 8.00 dzielnicę Bębenki.

 

Bóg zapłać za składane na tacę i wpłacane na konto parafii ofiary na cele parafii.

 

W sobotę spotkanie Dzieci Maryi o godz. 11.00.

 

W przyszłą niedzielę przypada 2 rocz. śmierci ks. Włodzimierza Kiwerskiego – wieloletniego duszpasterza tej parafii. 20 września 2018r. o godz. 13.20 Pan Bóg powołał Go do wieczności, wdzięczni za jego posługę, polecajmy Bożemu Miłosierdziu jego osobą.

 

Również w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Św. części uczniów kl. IV. Spowiedź w sobotę o godz. 9.00.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela.

 

 

KALENDARZ LITURGICZNY

 

poniedziałek     – Święto Podwyższenia Krzyża Św.

wtorek              – Matki Bożej Bolesnej

środa                – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj

                         gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć

                         męczeńską w połowie III wieku.

piątek               – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze

                         zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży

                         i nowicjuszy.

 

 

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz