Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Na mszy św. o godz. 7.00 poświęcenie ziarna.

Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą o godz. 18.30.

Spotkanie ministrantów w piątek po mszy św. wieczornej, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00. Dziewczynki zapraszam do Grupy Dzieci Maryi począwszy od zerówki, a chłopców do służby przy ołtarzu od 1 klasy.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 6, 7, 8 i 1 ponadpodstawowej będzie w piątek na mszy św. o godz. 19.00.

Pragnę podziękować wszystkim którzy włączyli się w ubogacenie naszego odpusty parafialnego. Panu Kościelnemu, Organiście, Pani Iwonie za ogarnięcie Dzieci Maryi, służbie Liturgicznej, Paniom Patrycji i Marice za włączenie się w liturgię, Panu Sołtysowi za sprowadzenie do nas Orkiestry Górniczej, asystom do baldachimu, feretronów i chorągwi, Strażakom, Górnikom, dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, za wieniec dożynkowy Dużemu Mętkowowi, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kościelna. Sprzątały panie: Zofia Pająk, Władysława Michniak, Władysława Zborowska, Halina Sędzielarz, Grażyna Bębenek. W tym tygodniu proszę o porządki w sobotę o godz. 8.00 dzielnicę Do Bębenek.

W tym tygodniu panowie zamontowali kolejną część ławek i przymierzają się do pierwszej części w obu rzędach. Tu będzie konieczny zakup kolejnej partii desek podłogowych. Dlatego składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim składającym dary na renowacje naszego kościoła.

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela.