Dzisiaj przeżywamy nasz odpust parafialny, sumę odpustową odprawi ks. Sylwester Fiećko, dotychczasowy przełożony klasztoru Księży Pallotynów „Na Kopcu” w Wadowicach.

 

Wakacje dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.  Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

 

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w tym roku wyjątkowo w poniedziałek o godz. 19.00. Zapraszam wszystkich uczniów szkoły podstawowej. W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 10.30 zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich uczniów z tornistrami. Poświęcimy przybory i pobłogosławimy dzieci.

 

We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

Te i inne osobiste intencje przedstawimy Matce Bożej podczas środowej nowenny o godz. 18.30.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Okazja do spowiedzi św.  pół godz. przed poranną mszą św. oraz popołudniu od godz. 17.00.  Zapraszam też do licznego udziału w pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30, a także do udziału w Mszy Świętej i do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. W piątek odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną od godz. 8.00.

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kasperczyków i Piaski. Sprzątały panie: Elżbieta Fuczek, Zofia Klimara, Krystyna Nędza, Natalia Olszowik, Teresa Paczuska, Teresa Basza, Józefa Wierzba, Alicja Nędza, Józefa Kosowska, Bogusława Mucha, Antonina Nędza, Iwona Drabiec. W tym tygodniu proszę o porządki w sobotę o godz. 8.00 dzielnicę Kościelna.

 

Bóg zapłać wszystkim składającym dary na renowacje naszego kościoła. W tym tygodniu rozpoczniemy prace przy kolejnej części ławek.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny.

 

W tym tygodniu patronujE nam:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz