W środę zapraszam na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podbagnie. W tym tygodniu proszę o porządki w sobotę o 8.00 dzielnicę Wiślana.

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, dziękuję dzielnicy Kościelnej za ofiarę na dach w kwocie 250 zł., to kwota złożona z Bożego Ciała. Dzięki państwa ofiarom możemy na bieżąco prowadzić prace w kościele i spłacać malowanie dachu.

Uroczystości odpustowe nasza parafia będzie przeżywać za dwa tygodnie – 30 sierpnia. Suma odprawiona będzie o godz. 11.30 i już dzisiaj bardzo serdecznie proszę o asysty do feretronów, chorągwi, baldachimu, dzieci do sypania kwiatów i w strojach komunijnych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wszelkich łask i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

poniedziałek       – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski

dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.

czwartek              – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux

(Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.

piątek                  – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie

eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.

sobota                  – Najświętsza Maryja Panna Królowa