W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 

We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę zwłaszcza w naszej parafii oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty.

 

W środę podczas nowenny o godz. 18.30 zanosimy nasze prośby do Najświętszej Maryi Panny.

 

W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 18.30, a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą św. poranną oraz od godz. 18.00

 

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kwiaty Dzielnicy II i III. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszam Podlesie.

Bóg zapłać ofiarodawcy za róże białe i żółte, a więc w kolorach watykańskich pod kamień papieski.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, która poszerza i ubogaca naszą wiedzę religijną i sprawia, że łatwiej mi świadomie podjąć dyskusję ze światem na tematy Kościoła.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę obfitości Bożych darów i opieki świętych patronów.

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

sobota – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz