W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego. Od początku patronuje też Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała Święta Siostra Faustyna, a szczególnie dziewczętom i kobietom potrzebującym moralnego odrodzenia, wychowaniem których zajmują się siostry.

 

Tego dnia zapraszam również na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Msza Świętą o godz. 18.30.

 

W czwartek w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem.

 

W piątek wspomnienie św. Kingi (1234-1292) patronki samorządowców, czczona jako matka biednych i strapionych.

 

W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem.

 

Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji wspomnienia tego Świętego, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po wieczornej mszy św.

W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 I Komunia św. ośmiorga dzieci z kl. III.

 

Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty Dzielnicy Wilczak. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszam Dzielnicę I.

 

Bóg zapłać wszystkim wspierającym finansowo renowację dachu. Dziękuję również za ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz