W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 18.30 prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.

 

W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku.

Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Bębenki. Sprzątali: Halina Ptasińska, Józefa Szala, Grażyna Mazelanik, Bogusława Bogacz, Bogusława Podlipska, Mariusz Podlipski. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszam Dzielnicę Wilczak.

 

Bóg zapłać wszystkim wspierającym finansowo renowację dachu. Wyczyszczone z mchu i jednokrotnie pomalowane zostały daszki nad wejściami do kościoła oraz rozłożone zostało olinowanie na dachu kościoła. Do prac powrócimy za tydzień.

 

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny.

 

 

Ks. Piotr Sobala

      Proboszcz