Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

W poniedziałek 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni.

W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 7.00.
Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od 6.30 do 8.00 i popołudniu 17.30 do 19.00.
Do chorych pojadę o godz. 8.00.
Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę dla poszkodowanych podtopieniami, którą prześlemy do Caritasu.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Kościelna. Sprzątały panie: Elżbieta Bolek, Zofia Pająk, Janina Adamczyk, Grażyna Bębenek, Urszula Cygan. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszam Dzielnicę Do Bębenek.

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz