Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez śpiew litanii przed mszą św. wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę o 18.30.

W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Prośmy o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, ale także duchowego wzrostu. Wszystkich uczniów zapraszam na mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 10.30.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Piaski. Sprzątały panie: Józefa Wierzba, Teresa Basza, Józefa Kosowska, Halina Adamska, Elżbieta Fuczek, Zofia Klimara, Jadwiga Kusior, Antonina Nędza, Alicja Nędza, Jolanta Mazurek, Barbara Parzymięso, Iwona Drabiec, Ewelina Kaszuba . W przyszłą sobotę zapraszam Dzielnicę Kościelną.

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz