W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.

Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Jutro obchodzimy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 19.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Na zakończenie udzielę specjalnego błogosławieństwa dzieci.

Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Czcimy Je śpiewając litanię do Bożego Serca. Bardzo proszę aby czynić to zgodnie z tutejszą tardycją.

W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. na mszę św. o 19.00 zapraszam Duszpasterską Radę Parafialną i po mszy św. krótkie ale pilne spotkanie.

W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

W tym tygodniu przypada pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z posługą duszpasterską udam się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8.00. Bardzo proszę, aby chęć wizyty zgłosić w zakrystii nawet tych, do których chodziłem co miesiąc. Msza Święta wynagradzająca o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi od 6.30 do 8.00 oraz od 17.30 do 19.00.

W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy Podbagnie. W przyszłą sobotę zapraszam Dzielnicę Wiślana.

Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na potrzeby kościoła, szczególnie na renowacje dachu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
• 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz