Po raz kolejny zmieniają się przepisy co do ilości osób gromadzących się w kościołach. U nas jest to 45 osób. Zachęcam do uczestniczenia w liturgii i przypominam, że dyspensa zwalniająca z mszy św. obowiązuje tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie mam możliwości uczestniczyć we mszy św. W przypadku gdy chodzimy na zakupy, spacer, dzieci czas spędzają na ulicy nie ma możliwości usprawiedliwienia nieobecności w niedzielnej liturgii.
Przypominam również, że konieczne jest spełnienie obowiązku spowiedzi i komunii św. w okresie wielkanocnym, który trwa do dnia 7 czerwca. Okazja do spowiedzi jest pół godziny przed mszą poranną i nabożeństwem majowym.

W poniedziałek będziemy się radować 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jakim jest ten kościół – namacalna pamiątka jego życia i duszpasterzowania. To we wnętrzach tej świątyni ks. Karol Wojtyła uczył się świętości sprawując sakramenty święte u progu swojego kapłaństwa.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

W środę naszym parafialnym zwyczajem o godz. 18.30 gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Każdy z nas nosi w sercu wiele spraw, zachęcam aby prośby i podziękowania w krótkiej formule wrzucać do skrzynki za ławkami.

Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 15.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tym tygodniu szczególnie zapraszam uczniów klasy VII i VIII którzy przygotowują się do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Dzielnicy II i III. Sprzątały panie: Anna Tarabuła, Klaudia Bogacz, Elżbieta Kwarciak, Irena Wierzba, Barbara Lelito, Justyna Tatar. W sobotę zapraszam Dzielnicę Podlesie.

Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na potrzeby kościoła, szczególnie na renowacje dachu.

Za ławkami do nabycia Gość Niedzielny z artykułami o św. Janie Pawle II, Mały Gość Niedzielny z załączonym komiksem o kard. Stefanie Wyszyńskim. Jednocześnie przypominam, że Źródło i nasza Arka nie będą się już ukazywać. Redakcje zrezygnowały z ich wydawania.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz