W naszym kościele mogą uczestniczyć we mszy św. 32 osoby, ale obowiązkowo z maseczką na twarzy. Zapraszam również do nawiedzenia kościoła na indywidualną modlitwę w ciągu tygodnia.

W dniu dzisiejszym we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangelii św. Mateusza.

W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy. Wieczorną Mszę Świętą poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie rano przed mszą św. i po południu od godz. 17.30. W pierwszą sobotę oddajemy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki.

W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 18.30. W związku z tym codziennie będzie odprawiana msza św. o godz. 19.00. We wtorki i czwartki są więc wolne intencje jeśli ktoś chciałby zamówić mszę św. Zadbajmy też o kapliczki na terenie parafii. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski, jednak ze względu na epidemię bardzo proszę o zachowanie wszystkich przepisów sanitarnych.

1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Robotnika.

3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
I Komunia Święta w naszej parafii została przeniesiona na 20 września. Miejmy nadzieję, że w tym terminie dzieci będą mogły przeżyć swoją uroczystość.

Bóg zapłać za ofiary wpłacone na konto parafii. Wciąż zbieramy fundusze na renowację dachu. Do tej pory zabraliśmy 4600 zł. Również msze św. można potwierdzać przelewem na konto parafii – w tytule przelewu proszę dopisać datę i godzinę mszy św. oraz intencję.

W tym tygodniu chciałbym, abyśmy wrócili do sprzątania kościoła. W sobotę zapraszam dwie dzielnice – Bębenki i Wilczak.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz