Wciąż jeszcze obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we mszy św. Zmieniają się jednak zasady uczestniczenia w nabożeństwach. Od poniedziałku w naszym kościele mogą uczestniczyć we mszy św. 32 osoby, ale obowiązkowo z maseczką na twarzy. Bardzo proszę, abyśmy w dalszym ciągu przyjmowali Komunię Św. na rękę. Zapraszam również do nawiedzenia kościoła. Od momentu wybuchu epidemii jest otwarty w ciągu dnia.

Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.30. Maryja jest dla nas tronem miłosierdzia Bożego. Może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas i zmiłowanie dla nas w czasie pandemii.

W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.

W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. Jest to wyjątkowa okazja do tego, aby pochylić się nad Biblią i wczytać się w Słowo Boże.

Bóg zapłać za ofiary wpłacone na konto parafii. Również msze św. można potwierdzać przelewem na konto parafii – w tytule przelewu proszę dopisać datę i godzinę mszy św. oraz intencję.
Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz