Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

W dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we mszy św. Bardzo proszę o duchową łączność z Kościołem uczestnicząc w nabożeństwach transmitowanych w środkach społecznego przekazu. Proszę o wspólną rodzinną modlitwę i czytanie Pisma Świętego.

Od środy – 1 kwietnia msze święte wieczorne w tygodniu będą odprawiane o godz. 19.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek
i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także
z naszej wspólnoty parafialnej.
W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.
W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej
i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

Spowiedź codziennie pół godziny przed mszą świętą,
a w pierwszy piątek od godz. 18.00.

Wizyta u chorych i starszych tylko w niebezpieczeństwie śmierci.

W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.

Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

Bóg zapłać za ofiary wpłacone na konto parafii. Również msze św. można potwierdzać przelewem na konto parafii – w tytule przelewu proszę dopisać datę i godzinę mszy św. oraz intencję.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz