Bardzo proszę, aby zapoznać się i podporządkować rozporządzeniom władz państwowych i kościelnych. Wszystkie msze św. zamówione będę odprawiał, ale jest prośba arcybiskupa, aby nie przychodzić do kościoła, a w tym czasie łączyć się duchowo przez modlitwę, oglądanie mszy św. w środkach masowego przekazu.
W związku z obostrzeniami nie będzie w tym roku rekolekcji wielkopostnych.
W tym tygodniu nie będzie nabożeństw wielkopostnych, będzie natomiast możliwość osobistego nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia. Kościół będzie otwarty od 7.30 do 17.00. Bardzo proszę, aby przychodząc do kościoła siadać w ławkach w pewnej odległości od siebie.

W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny módlmy się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu polecajmy zatem wszystkich konających.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła dzielnicy Do Bębenek. Sprzątały panie: Bogumiła Pająk i Zofia Jaros. Od tego tygodnia będzie przerwa w sprzątaniu kościoła dzielnicami. Powrócimy do tego po epidemii.

Za ławkami z tyłu kościoła do nabycia Gość Niedzielny, Źródło oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Niech nabycie prasy katolickiej będzie dobrym sposobem na pogłębianie wiary w tym trudnym czasie. Pieniądze za gazety proszę wrzucać do skarbony obok stolika.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz