W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi.

Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o naszych matkach, ale także o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata.

Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej o godz. 17.00 jeszcze raz w szczególny sposób polecimy wszystkie niewiasty – te młodsze i starsze – z naszej wspólnoty parafialnej, aby Maryja stała się dla nich wzorem życia żony i matki.

W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

Droga krzyżowa o godz. 16.30, na którą zapraszam wszystkich a zwłaszcza dzieci. Przypominam też, że uczniowie przygotowujący się do bierzmowania z klas VI, VII i VIII powinni przynajmniej dwa razy uczestniczyć w Drodze Krzyżowej i raz w Gorzkich Żalach.
Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.00

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła dzielnicy Kościelnej. Sprzątały panie: Władysława Michniak, Władysława Zborowska, Zofia Pająk, Halina Sędzielarz, Grażyna Bębenek. W tym tygodniu bardzo proszę o sprzątanie kościoła w sobotę Dzielnicę Do Bębenek.

Za ławkami z tyłu kościoła do nabycia Gość Niedzielny, Arka w całości poświęcona św. Józefowi oraz dla dzieci Dominik z płytą CD na której jest min. Misterium Męki Pańskiej, test o Wielkim Poście, pieśni, słuchowiska, gra czy puzzle. Pieniądze za gazety proszę wrzucać do skarbony obok stolika.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz