Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
w piątki o godz. 16.30 odprawiamy Drogę Krzyżową,
w niedziele o godz. 15.00 Gorzkie Żale.
Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

W czasie Wielkiego postu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za następujące dzieła pobożne:
• w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed Jezusem ukrzyżowanym modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”
• za udział w Drodze krzyżowej lub odprawienie jej indywidualnie, ale wówczas należy chodzić od stacji do stacji,
• za udział w nabożeństwie Gorzkich żali
• za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej rano od 6.30 do 8.00, a popołudniu od godz. 15.30 do 16.30.
Do chorych pojadę w piątek od godz. 8.00.

Przed kościołem stowarzyszenie Dobrosław przeprowadza zbiórkę pieniężną.

Zaczynamy zbiórkę pieniędzy na remont dachu. Bardzo proszę o składanie tych ofiar na tacę w kopertach w którąkolwiek niedzielę, można pieniążki przelewać bezpośrednio na konto parafii. Remont dachu przeprowadzimy tylko z tak złożonych ofiar.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła dzielnicy Piaski. Sprzątały panie: Jadwiga Kusior, Józefa Wierzba, Teresa Basza, Zofia Klimara, Elżbieta Fuczek, Barbara Parzymięso, Alicja Nędza, Iwona Drabiec. W tym tygodniu bardzo proszę o sprzątanie kościoła w sobotę Dzielnicę Kościelną.

Za ławkami z tyłu kościoła do nabycia Źródło, Gość Niedzielny z dołączonym magnesem z myślami kard. Stefana Wyszyńskiego oraz pierwszą rekolekcyjną nauką wielkopostną opartą o myśli prymasa tysiąclecia, a także Arka w całości poświęcona św. Józefowi.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
środa – św. Kazimierz, patron Archidiecezji Krakowskiej

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz