We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.

Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będę sprawował we wtorek na dodatkowej mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym i starszym w dotarciu do naszej świątyni. W czasie tego nabożeństwa udzielę sakramentu namaszczenia chorych i indywidualnego błogosławieństwa Najśw. Sakramentem.

W środę kierujemy nasze prośby do Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach, podczas nowenny o godz. 16.30. Zapraszam na to modlitewne spotkanie.

W piątek tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

W sobotę spotkanie grupy Dzieci Maryi o godzinie 10.30, a ministrantów o godz. 11.30.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty dzielnicy Podbagnie. Sprzątały panie: Władysława Kosowska, Janina Paliwoda, Kazimiera Berny, Ewelina Wanat, Maria Kosowska, Agata Pająk. W tym tygodniu bardzo proszę o sprzątanie kościoła w sobotę Dzielnicę Wiślana.
Za ławkami z tyłu kościoła do nabycia Źródło i Gość Niedzielny w którym min. artykuł o mszach św. gregoriańskich.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
Poniedziałek – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św.
Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów
i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński
według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła
się Panu Bogu.
Wtorek – Matki Bożej z Lourdes
Piątek – św. Cyryl (826-869), mnich, i św. Metody (między 815 a
820-885) biskup, rodzeni bracia, apostołowie Słowian
działający w IX wieku; w 1980 roku papież Jan Paweł II
ogłosił ich współpatronami Europy.
– św. Walenty (III wiek), biskup i męczennik, orędownik
podczas ciężkich chorób, czczony również jako patron
zakochanych.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz