W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Dzisiaj też wspieramy materialnie klasztory klauzurowe i domy zakonne.

Zapraszam na adoracje Najświętszego Sakramentu przed mszami św. wieczornymi a w środę o godz. 16.30 na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Na mszy św. o godz. 7.00 wypełnimy prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać w godzinach: 6.30 – 8.00 oraz 16.00 – 17.00. Wszystkich parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej.

Do chorych z posługą sakramentalną pojadę w piątek od godz. 8.00.
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty dzielnicy Podlesie. Sprzątały panie: Marta Lelito, Halina Jaros, Monika Jaros, Wiesława Lelito. W tym tygodniu bardzo proszę o sprzątanie kościoła w sobotę Dzielnicę Podbagnie.
Za ławkami z tyłu kościoła do nabycia Gość Niedzielny i Źródło.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
środa – św. Agata, męczennica sycylijska z pierwszych
wieków chrześcijaństwa, której kult szybko
rozszerzył się na cały Kościół.
czwartek – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi
męczennicy Dalekiego Wschodu.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz