Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego.

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest dla nas wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Może po mszy św. zatrzymajmy się na moment przed chrzcielnicą w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

Zapraszam na adoracje Najświętszego Sakramentu przed wieczornymi mszami a w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła dzielnicy Wilczak. Sprzątały panie: Anna Kuchta, Krystyna Noworyta, Iwona Kobiela. W tym tygodniu bardzo proszę o sprzątanie kościoła w sobotę Dzielnicę I.

W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny i Źródło.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
Piątek – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku,
pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz