W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność.

W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 15.30 zapraszam na spotkanie Duszpasterską Radę Parafialną.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Dzielnicy II i III. Sprzątały panie: Elżbieta Kwarciak, Anna Tarabuła, Irena Wierzba, Barbara Lelito, Małgorzata Szeliga, Grażyna Wierzbic. W tym tygodniu bardzo proszę o sprzątanie kościoła w sobotę Dzielnicę Podlesie.
Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na kościół w kwocie 3683 zł.

Od tej niedzieli za ławkami wystawiona jest prasa katolicka. W tym tygodniu do nabycia jest Gość Niedzielny, Źródło i Arka poświęcona św. Gabrielowi od MB Bolesnej – a który zwany jest Świętym Uśmiechniętym.

Na stronie internetowej zamieszczona została rozpiska mszy św. pogrzebowych śp. Stanisławy Wierzba.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
wtorek – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z
najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury
europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś
stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
piątek – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia
salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki
Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz