W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

Jutro przed każdą mszą św. Dzieci Maryi będą rozprowadzać kadzidło i kredę do poświęcenia. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na działalność formacyjną grupy.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misji. Dlatego ofiary z tacy przeznaczone są na misje.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła dzielnicy Do Bębenek i Bębenkom. Sprzątały panie: Bogumiła Pająk, Agata Noworyta, Cecylia Szala, Stanisława Handzlik, Halina Ptasińska, Bogusława Bogacz, Grażyna Mazelanik i pan Mariusz Podlipski. W tym tygodniu bardzo proszę o sprzątanie kościoła w sobotę dzielnicę Wilczak.

W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz