1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin.

2. We wtorek, 31 grudnia, o godz. 16.30 nieszpory kończące rok, w których podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro, przeprosimy za popełnione grzechy, będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. O godz. 17.00 msza św. W tym dniu za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” będzie można uzyskać odpust zupełny.

3. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdy dzień świąteczny.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej pół godziny przed poranną i wieczorną mszą świętą.

5. Do chorych z posługą sakramentalną pojadę o godz. 8.00.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Piaskom i Kościelnej. Sprzątały panie: Brzeźniak Józefa, Adamska Halina, Basza Teresa, Wierzba Józefa, Magdalena Kosowska-Jędryczka, Ewelina Kaszuba, Iwona Drabiec, Barbara Parzymięso, Elżbieta Fuczek, Jadwiga Kusior, Jolanta Mazurek, Władysława Michniak, Zofia Pająk, Alicja Nędza, Anna Cygan. W tym tygodniu bardzo proszę o sprzątanie kościoła jutro na godz. 8.00 Do Bębenek. Natomiast w sobotę po Nowym Roku Bębenki.

7. W zakrystii do nabycia Źródło i Arka.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz