1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży.

2. W poniedziałek i we wtorek ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.

3. Dzisiaj do naszej parafii harcerze przynieśli światełko betlejemskie, które będzie płonęło w kościele przed ołtarzem do porannej mszy św. we wigilię. Można je odpalić i zabrać do domu na stół wigilijny.

4. Jeżeli ktoś nie ma poświęconych opłatków to można je nabyć u pana kościelnego w zakrystii.

5. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

6. Zapraszam do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę.

7. W święto św. Szczepana poświęcenie owsa o godz. 10.30

8. 27 grudnia przypada święto św. Jana Ewangelisty. W tym dniu tradycyjnie w kościele święci się wino. Jeżeli ktoś chciałby poświęcić sobie wino można przynieść na mszę św., postawić przed ołtarzem a po mszy będzie poświęcenie.

9. W poniedziałek na godz. 8.00 proszę o sprzątanie kościoła dzielnicę Piaski i Kościelną. Bóg zapłać za choinki ofiarowane do kościoła panu leśniczemu i za przywiezienie p. Lizoniowi i p. Sarnie.

10. W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny.

11. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na cele inwestycyjne parafii w kwocie 5429 zł.

12. Od piątku 27 grudnie rozpocznę wizytę duszpasterską. I tak porządek kolędy na najbliższe dni jest następujący:
W piątek – od godz. 10.00 ul. Św. Floriana – od boiska
W sobotę – od godz. 10.00 ul. Wiejska od Chechlanej
W poniedziałek 30 XII – od godz. 10.00 ul. Pastrug, Zimna Woda oraz Wilczak od Babickiej.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz