1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Kościół przychodzi nam z pomocą w tym przygotowaniu jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

2. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Do wspólnej modlitwy za rodziny zapraszam szczególnie w czasie adoracji Najświętszego Sakramenty przed wieczorną mszą św.

3. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności.

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Opłatki roznosi po domach Pan Kościelny, a świece Caritas są do nabycia w zakrystii.

6. W piątek spowiedź przed Bożym Narodzeniem od godz. 8.00 do 9.30 i 10.00 do 11.00 oraz popołudniu od 14.30 do 15.30 i od 16.00 do 17.00

7. W piątek na mszę św. o 17.00 zapraszam uczniów kl. VI przygotowujących się do bierzmowania.

8. Do chorych, u których nie byłem z posługą w pierwszy piątek grudnia pojadę w najbliższy sobotę o godz. 12.00.

9. Spotkanie ministrantów w piątek po mszy św. wieczornej, a Dzieci Maryi w sobotę o 10.30.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty ul. Wiejskiej. Sprzątały panie: Natalia Olszowik, Teresa Paczuska, Władysława Lichota, Beata Paczuska. W tym tygodniu w poniedziałek na godz. 8.00 proszę dzielnicę Piaski i Kościelną.

11. W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny i Źródło.

12. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne parafii.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz