1. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej i o adwentowej spowiedzi św. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

2. W poniedziałek na roraty zapraszam uczniów kl. VII przygotowujących się do bierzmowania.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 16.30.

4. W sobotę o godz. 11.00 zbiórka całej służby liturgicznej oraz kandydatów na ministrantów.

5. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 przyjęcie kandydatów do Służby Liturgicznej Ołtarza.

6. W zakrystii do nabycia świece wigilijne. Cena jednej świecy, którą parafia musi przekazać do Caritasu to 6 zł. Wszelkie wyższe ofiary złożone za świece pozostają w parafii na cele dobroczynne.

7. W zakrystii do nabycia Źródło i Gość Niedzielny.

8. W tym tygodniu zamontowaliśmy nowe oświetlenie prezbiterium – 6 reflektorów o mocy 4500 lm każdy. Koszt wyniósł 2000 zł. Dziękuję za pomoc w montażu panom Tadeuszowi Pająkowi, Stanisławowi Kosowskiemu, Mirosławowi Piegzikowi, Tadeuszowi Lizoniowi. Obniżyliśmy również kinkiety na ścianach bocznych i zamontowaliśmy ogrzewanie w zakrystii w formie promiennika.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła dzielnicy Wiślana. Sprzątały panie: Barbara Wierzbic, Krystyna Szafran, Adela Wierzba. W tym tygodniu w sobotę proszę dzielnice Kasperczyków.

10. Na mszy św. o godz. 8.00 poświęciliśmy opłatki, które w najbliższych dniach będzie roznosił po domach p. Kościelny. Dbajmy proszę o tę tradycje, by dzielić się przy wigilijnym stole tylko poświęconymi opłatkami.

11. Solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Piątek – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok.
304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
Sobota – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z
największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

Ks. Piotr Sobala
Proboszcz